نشانی

تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه تدین، پلاک 9، طبقه 3 ، واحد 10

شماره تماس

09128806806
02122724658

1 / 5. 1

۶ دقیقه
مزوتراپی-صورت

تاثیرات مزوتراپی در ایجاد جوانی و شادابی صورت

آنچه می خوانید...

مزوتراپی پوست، از جمله روش های زیبایی موثر و پرطرفدار است که اخیرا به صورت گسترده ای در مراکز کلینیکی مورد استفاده قرار می گیرد. به علت غیر تهاجمی بودن این روش عوارض چندانی از این روش گزارش نشده است. این روش به صورت موثری سبب جوانسازی و افزایش آبرسانی و طراوت پوست می شود که علت اصلی آن تامین ویتامین ها و میکرومینرال های پوستی می باشد. یکی از کاربردهای مزوتراپی استفاده آن در صورت است. مزوتراپی صورت، یکی از روش های زیبایی موثر در جهت رفع نواقص صورت می باشد. زیبایی صورت تاثیر فراوانی در افزایش جذابیت افراد و به ویژه خانم ها دارد. البته این مطلب به این معنی نیست که ویژگی های درونی تاثیری بر جذابیت افراد ندارد. اما اهمیت زیبایی صورت در افزایش تاثیر گذاری بر افراد بر هیچ کسی پوشیده نیست. خوب جای تعجب و یا سوال هم نیست. چرا که انسان ذاتا به دنبال زیبایی بوده و هر چیزی که دارای جذابیت های زیبایی باشد برای او دلنشین است. نکته ی مهم در زیبایی صورت نبود نواقص در آن است. علت هم این است که چهره ی هر فردی منحصر به خود او بوده و سعی در شبیه سازی هیچگاه نمی تواند راه حل خوبی برای افزایش زیبایی موثر در چهره باشد. رفع نواقص پوست خواسته و یا ناخواسته سبب افزایش زیبایی در پوست و چهره می شود. یکی از روش های زیبایی که از راه رفع نواقص پوستی عمل می کند مزو تراپی صورت می باشد.

 

برای آشنایی بهتر با این روش موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

 • مزوتراپی صورت چیست؟
 • کاربرد های این روش زیبایی
 • مزایای مزوتراپی
 • عوارض این روش
 • قیمت های این روش

 

 

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی، این روش زیبایی یک روش غیر تهاجمی برای رفع نواقص پوستی و درمان ریزش مو  می باشد. امروزه مزوتراپی مو و مزوتراپی صورت در میان افراد مختلغ بسیار پر طرفدار شده است. زمانی که پوست به طرف پیری می رود، به دلیل افزایش مواد اکسیدانی در آن میزان ویتامین ها و مواد میکرومینرال به صورت قابل توجهی کاهش می یابد. همین موضوع سبب می شود تا پوست طراوت و شادابی خود را ازدست داده و زمینه ساز بروز آکنه و چین و چروک های پوستی باشد. به همین منظور تامین مواد ویتامینی و میکرومینرال تاثیر فراوانی در حفظ شادابی و قوام پوست دارد. البته تغذیه و خوردن مواد مکمل هم در تامین این مواد تا حدودی موثر است ولی سبب رفع قطعی این نواقص نشده و گاهی اوقات برخی افراد به دلایل مشکلات گوارش جذب مواد ویتامینی و مغذی در آن ها به خوبی صورت نگرفته و تغذیه برای آن ها بی اثر است. به همین علت مزوتراپی صورت یکی از روش های موثر در تامین ویتامین ها و مواد مورد نیاز پوست بوده که اخیرا به صورت گسترده ای در مراکز کلینیکی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش، ترکیبی حاوی ویتامین ها، هورمون ها ، آنزیم ها و مواد مغذی وارد پوست صورت می شود. این روش به صورت موثری سبب آبرسانی پوست می شود و به همین علت فرایند کلاژن سازی پوست را تحریک می کند.

 

مزایای-مزوتراپی-صورت

کاربرد های مزوتراپی صورت

 

این روش برای رفع طیف وسیعی از نواقص پوستی مورد استفاده قرار می گیرد که شامل:

 • رفع رنگدانه های پوستی از طریق کاهش میزان تولید ملانین در آن ها
 • افزایش قوام پوست صورت که به اصطلاح سبب سفت شدن پوست صورت می شود. این کار از طریق افزایش تولید کلاژن و الاستین در صورت می باشد.
 • کاهش چین و چروک های صورت که از طریق تقویت پوست و افزایش قوام آن انجام می گردد.

 

مزایای مزوتراپی صورت

 

 • در این روش، سلول های پوستی مقادیر بالایی از ویتامین ها و مواد مغذی را دریافت می کنند و همین موضوع سبب افزایش رشد سلول ها و رفع سلول های مرده پوست می شود.
 • یکی از مهم ترین مزیت های این روش، این است که دیگر افراد نیازمند به استفاده از روش های تهاجمی مثل جراحی نیستند. نواقص پوستی به صورت خود به خود و تنها از طریق تامین مواد مورد نیاز پوست رفع می شود. همه ما می دانیم که با وجود اثر گذاری روش های جراحی در زیبایی افراد، این روش ها بسیار پر عوارض بوده و در بلند مدت اثرات بسیار بدی بر سلامتی افراد دارد. متخصصین توصیه می کنند تنها زمانی از روش های جراحی استفاده کنید که رفع نواقص و عارضه های پوستی از راه های دیگر امکان پذیر نباشد.
 • مزوتراپی، سبب افزایش قابلیت سلول های پوستی می شود. یکی از فاکتور های مهم در افزایش قابلیت سلول های پوستی، کاهش مواد زائد و اکسیدانی در داخل سلول ها می باشد. افزایش مواد زائد و اکسیدانی در سلول ها سبب کاهش رشد و طراوت در آن ها می شود و همین موضوع زمینه ساز ایجاد پیری در سلول ها است. یکی از راه های موثر در جهت کاهش مواد زائد و اکسیدانی در سلول ها، افزایش مواد آنتی اکسیدان و آنزیم های آن ها است. یکی از خصوصیات این روش تامین مواد آنتی اکسیدانی و آنزیم های آنها است که از این طریق به صورت موثری سبب جوانسازی پوست صورت می شود.
 • از دیگر مزایای مزوتراپی، آبرسانی و هیدراته شدن پوست است. خشکی پوست زمینه ساز بروز التهاب در پوست و از بین رفتن سلول ها است. در همین راستا در این روش پوست صورت کاملا آبرسانی و هیدراته می شود تا از بروز التهاب خودداری شود.

مزوتراپی

عوارض مزوتراپی صورت

 

هر روش درمانی حال چه زیبایی و چه غیر زیبایی در کنار اثرات درمانی دارای عوارض نیز است. مزوتراپی صورت نیز از این مورد مستثنا نبوده و عوارض آن شامل:

 • احتمال ایجاد ادم پس از تزریق مواد
 • ایجاد التهاب و قرمز در پوست
 • ایجاد درد خفیف در قسمت های تزریقی که البته به سرعت رفع می شود.
 • احتمال ایجاد حالت تهوع و استفراغ در افراد
 • در موارد نادر احتمال ایجاد برآمدگی در قسمت های تزریقی
 • افزایش حساسیت های پوستی چون خارش و قرمزی

البته توجه به این نکته ضروری است که عوارض گفته شده به سرعت قابل رفع هستند و برخی از آن ها اصلا ایجاد نمی شود. گاهی اوقات افراد به جهت پرداخت هزینه ی کمتر به مراکز غیر معتبر و آرایشگاه ها مراجعه می کنند که همین امر، سبب ایجاد عوارض حاد و ماندگار می شود. انجام این روش حتما باید زیر نظر بهترین پزشک پوست و مو صورت گیرد.

 

قیمت مزوتراپی صورت  

هزینه های این روش زیبایی همانند دیگر روش های زیبایی در مراکز و شهر های مختلف متفاوت بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. بهتر است برای آگاهی از قیمت مزوتراپی صورت با مطب دکتر سارا بی طرف تماس بگیرید.

 

سخن پایانی

مزوتراپی صورت، از جمله روش های زیبایی موثر و پرطرفدار است که اخیرا به صورت گسترده ای در مراکز کلینیکی مورد استفاده قرار می گیرد. به علت غیر تهاجمی بودن این روش، عوارض چندانی از این روش گزارش نشده است. این روش، به صورت موثری سبب جوانسازی و افزایش آبرسانی و طراوت پوست می شود که علت اصلی آن تامین ویتامین ها و میکرومینرال های پوستی می باشد.

دکتر سارا بیطرف

دکتر سارا بیطرف

فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشند. ایشان در 4 سال گذشته پس از دریافت پروانه مطب خود و پایان دوره های آموزشی سلامت و زیبایی در تهران در حوزه پوست و مو آغاز به کار کرده اند. از جمله خدماتی که در مطب دکتر سارا بیطرف ارائه می شود شامل: تزریق بوتاکس، تزریق فیلر به تمام نقاط صورت،کانتورینگ صورت، مزوتراپی پوست و مو، میکرو نیدلینگ، هایفوتراپی، لیزر موهای زائد، لاغری با دستگاه اگزیمیا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دکتر سارا بیطرف