نشانی

تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه تدین، پلاک 9، طبقه 3 ، واحد 10

شماره تماس

09128806806
02122724658

0 / 5. 0

۵ دقیقه
زاویه سازی و فرم دهی فک با تزریق فیلر

زاویه سازی و فرم دهی فک با تزریق فیلر

آنچه می خوانید...

افرادی که از زاویه فک و چانه خود چندان راضی نیستند به کمک پیشرفت علوم در حوزه زیباسازی چهره می توانند به چهره دلخواه خود دست یابند. تزریق فیلر در فک و چانه یکی از شیوه های اصلاح چهره به روش غیرجراحی است. به کمک نزریق فیلر در فک فرد می توان زوایه دلخواه خود را در چهره خود محقق سازد. در ادامه به بررسی نحوه زوایه سازی فک با تزریق فیلر خواهیم پرداخت.

فیلر چیست؟

فیلر یا پرکننده فک ازجمله ژل هایی است که به پوست تزریق شده و در رفع افتادگی و چروک پوست تاثیر چشمگیری دارد. زاویه سازی فک به کمک فیلر تاثیر بسیاری در لیفت صورت و جوان سازی چهره فرد دارد.

تزریق فیلر برای چه افرادی مناسب است؟

عموما زاویه سازی فک به کمک فیلر برای افرادی که صورت های بسیار گرد یا لاغر دارند یا افرادی که خط فک و چانه آن ها نامتقارن است مورد استفاده قرار می گیرد اما به طور کلی تمامی افراد می توانند به کمک این شیوه به اصلاح زاویه فک خود و دستیابی به سبک دلخواه دست یابند.

انواع فیلر

مواد سازنده فیلرها توسط برندهای متفاوتی تولید شده و ماندگاری هر فیلر نیز متفاوت خواهد بود. برخی برندهای معروف در حوزه فیلر فک در بازار ایران شامل فیلر رستیلین، بلوترو و یا ژوویدرم می باشد.

فواید فیلر در فک

فیلر فک در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • کاهش اثرات ناشی از افتادگی پوست متاثر از بالا رفتن سن
 • تغییر شکل زاویه فک
 • واضح تر کردن خط فک
 • اصلاح خط فک نامتقارن

معایب تزریق فیلر در فک و چانه

در کنار تمامی فواید این شیوه، می توان به کوتاه مدت بودن تاثیر زاویه سازی و فرم دهی به فک ازطریق تزریق فیلر به عنوان یکی از عیوب این شیوه اشاره کرد.

درحالی که سایر شیوه های زاویه سازی فک از جمله جراحی و یا تزریق چربی تاثیرات بلندمدتی دارند، بهره گیری از شیوه تزریق فیلر، نیازمند جلسات ترمیمی در فواصل مشخصی می باشد.

فرآیند زاویه سازی فک با تزریق فیلر

در گام اول، فرد از بی حسی موضعی استفاده می کند. عموما پس از گذشت 20 الی 30 دقیقه صورت کاملا بی حس می گردد.

پس از اطمینان از بی حسی، پزشک متخصص مواد فیلر را از طریق سرنگ بسیار نازکی در زوایای مورد نظر پوست تزریق می کند.

عموما نتیجه نهایی فیلر، خود را از چند رو تا چند ماه پس از تزریق اولیه نمایان می سازد. بر این اساس در برخی موارد ممکن است به تشخیص پزشک متخصص، نیاز به جلسه ترمیمی باشد.

مراقبت های قبل از زاویه سازی صورت با فیلر

زاویه سازی و فرم دهی فک با تزریق فیلر یکی از روش های غیر تهاجمی شناخته شده و پیش از تزریق فیلر مراقبت خاصی لازم ندارد. صرفا لازم است فرد پیش از جلسه تزریق فیلر با پزشک خود مشورت کرده و تمامی خواسته های خود از این زوایه سازی به کمک تزریق فیلر را با وی درمیان بگذارد.

مراقبت های پس از زاویه سازی صورت با فیلر

تزریق فیلر یکی از کم خطرترین روش های زیباسازی چهره شناخته شده و نیازمند مراقبت چندانی پس از تزریق فیلر نیست. صرفا لازم است تا چند روز، در محل تزریق فیلر فشاری وارد نشده و همچنین تا چند روز پس از تزریق، فرد از استحمام با آب گرم و یا مصرف غذاهای پرادویه بپرهیزد.

عوارض تزریق فیلر به فک

زاویه سازی فک به کمک فیلر یکی از بی خطرترین شیوه های زاویه سازی فک شناخته می شود و به همین دلیل نیز طرفداران بسیاری دارد.

به طور کلی تزریق فیلر به خودی خود شامل هیچ گونه عوارضی نمی گردد اما درصورتی که پزشک متخصص شما از تبحر و تخصص کافی برخوردار نباشد، ممکن است مشکلاتی برای فرد رخ دهد ازجمله:

 • تزریق بیش از اندازه فیلر
 • تزریق نامتقارن فیلر
 • کبودی در محل تزریق فیلر به طور موقت

علاوه بر این موارد، ممکن است مواد مورد استفاده در فیلر شما باکیفیت نباشد و همین مسئله مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند. برای جلوگیری از این مهم، ضروری است فرد به پزشک حاذق و متخصص در این حوزه مراجعه و فیلر را از طریق پزشک خود تهیه نماید.

هزینه زاویه سازی فک با فیلر

هزینه فیلر لب بسته به مواد مورد استفاده در فیلر دارای طیف متغیری می باشد. به یاد داشته باشید که صرف هزینه بالاتر و بهره گیری از فیلر مرغوب تر به حفظ و تداوم سلامتی شما درعین زیباسازی چهره شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

ماندگاری فیلر تزریق شده به فک

ماندگاری فیلرهای تزریق شده در فک تحت تاثیر عوامل بسیاری است. ویژگی های جسمی هر فرد در مدت ماندگاری فیلر تاثیرگذار می باشد.

همچنین نوع مواد سازنده فیلر نیز در ماندگاری طولانی مدت تر این شیوه در زیباسازی چهره تاثیرگذار است. طبعا فیلرهایی با هزینه بالاتر، از ماندگاری بیشتری نیز برخوردارند.

به طور کلی ماندگاری فیلرها از 6 ماه آغاز می گردد و تا 1 الی 2 سال تداوم می یابد. به منظور تداوم ماندگاری فرد می تواند از جلسات ترمیمی بهره گیرد.

نتیجه گیری

تزریق فیلر در هر ناحیه ای از صورت ازجمله فک کاری تخصصی بوده و مستقیما با زیبایی فرد در ارتباط است. لذا ضروری است که فرد به پزشک متخصص و شهره در این حوزه مراجعه کرده و فیلر را نیز ازطریق پزشک خود تهیه نموده تا از کیفیت مواد فیلر اطمینان داشته باشد.

منابع

 1. All About Jaw Fillers: Types, Cost, Procedure & More (healthline.com)
 2. Reshaping the Lower Face Using Injectable Fillers (nih.gov)
 3. www.harpersbazaar.com
 4. www.facialsculpting.co.uk
دکتر سارا بیطرف

دکتر سارا بیطرف

فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشند. ایشان در 4 سال گذشته پس از دریافت پروانه مطب خود و پایان دوره های آموزشی سلامت و زیبایی در تهران در حوزه پوست و مو آغاز به کار کرده اند. از جمله خدماتی که در مطب دکتر سارا بیطرف ارائه می شود شامل: تزریق بوتاکس، تزریق فیلر به تمام نقاط صورت،کانتورینگ صورت، مزوتراپی پوست و مو، میکرو نیدلینگ، هایفوتراپی، لیزر موهای زائد، لاغری با دستگاه اگزیمیا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دکتر سارا بیطرف